Balsamy brązujące i samoopalacze - jak to działa? 0
Balsamy brązujące i samoopalacze - jak to działa?

Nadchodzi słoneczny sezon i czas pokazać nogi i ramiona a Twoja skóra jest blada jak papier? Zastanawiasz się czy pójść na solarium czy zdecydować się na balsam brązujący lub samoopalacz i nie wiesz co wybrać? Pomożemy Ci :)

Solarium czy kremy brązujące i samoopalacze?

Zdecydowanie nie solarium. Zastanów się 10 razy zanim wybierzesz tą opcję. Solaria wyposażone są w lampy emitujące promieniowanie UV wielokrotnie silniejsze niż słońce, dlatego też uzyskujesz opaleniznę szybciej niż tradycyjnie, ale wiążą się z tym konsekwencje. Taka metoda uzyskania opalenizny wiąże się m.in. z większym ryzykiem poparzeń skóry a tym samym odbarwień, przyspieszeniem procesu starzenia się skóry, nie mówiąc już o podwyższonym ryzyku nowotworów skóry. Balsamy brązujące i samoopalacze pozwalają nam na uzyskanie takich samych wyników bez niepotrzebnego ryzyka.

Jak działają samoopalacze i kremy brązujące?

Nasz kolor skóry jest zależny od naturalnie w niej występującego brązowego barwnika - melaniny. Pod wpływem promieni UV jest ona uwalniana do komórek naskórka. Samoopalacze i kremy brązujące działają jednak w inny sposób, nie ingerując w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Ich podstawowym składnikiem jest dihydroksyaceton, w skrócie DHA. Jest to związek cukrowy, który w kontakcie ze skórą wiąże się z aminokwasami znajdującymi się w warstwie rogowej naskórka i tworzy kompleksy o brązowym zabarwieniu. Zabarwienie skóry dotyczy tylko wierzchnich warstw skóry i wraz z naturalnym łuszczeniem się naskórka - opalenizna blednie.

Czym różni się samoopalacz od kremu brązującego?

Samoopalacze zawierają DHA w znacznie wyższym stężeniu niż kremy brązujące. Samoopalacz pozwala na uzyskanie widocznej i mocniejszej opalenizny już w 4 godziny po nałożeniu. Jest to dobry wybór gdy mamy mało czasu i potrzebujemy natychmiastowych rezultatów. Musimy jednak uważać przy aplikacji tego preparatu - nałożony nierównomiernie daje widoczne na ciele smugi, a w kontakcie z odzieżą (do momentu wchłonięcia) może pozostawić trwałe plamy. Preparaty te charakteryzują się także intensywnym, charakterystycznym zapachem. Opalenizna powinna utrzymywać się do 5 dni. 

Balsamy i kremy brązujące zawierają DHA w mniejszym stężeniu. Jest to dobry wybór, gdy chcemy uzyskać opaleniznę stopniowo. Stosujemy je zazwyczaj regularnie aż do uzyskania pożądanego odcienia skóry, oraz później w mniejszych odstępach czasu w celu jej utrzymania. Opalenizna będzie mniej widoczna po pierwszym użyciu niż w przypadku samoopalacza. Kremy i balsamy brązujące posiadają także przyjemniejszy zapach ze względu na mniejsze stężenie DHA i nie są tak niebezpieczne dla tkanin (nadal jednak trzeba uważać). Ze względu na regularne stosowanie i stopniowe pojawianie się opalenizny występuje mniejsze ryzyko powstania smug na skórze.

Co wybrać dla siebie?

Jeśli zależy Ci na szybkiej opaleniźnie wybierz samoopalacz, lecz jeśli masz jeszcze trochę czasu zdecyduj się na balsam lub krem brązujący, który zapewni bardziej naturalną opaleniznę i pewne dobre rezultaty :)

Pamiętaj że kremy brązujące i samoopalacze nie zapewniają ochrony UVA/UVB. Pamiętaj żeby przed wyjściem na słońce zastosować odpowiedni krem z filtrem w celu ochrony skóry ciała i twarzy :)

Sprawdź ofertę kosmetyków do opalania oraz kremów brązujących i samoopalaczy na Tiendo24.pl ;) 

https://tiendo24.pl/pl/c/Kosmetyki-na-slonce-i-do-solarium/882

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl